Bestyrelsesmedlemmer i Lokalforeningen Ligeværd Viborg

Formand 
Bent Mikkelsen
Tapdrupvej 56
8800 Viborg
Mobil 2023 3360
bentbjerggaardmikkelsen@gmail.com

Næstformand og sekretær   
Kirsten Fabian
Niels Bugges Vej 9, Hald Ege
8800 Viborg
tlf. 86638551  mobil 2049 0025
kirsten@hgs.dk

Kasserer
Ole Schmidt
Niels Bugges Vej 9, Hald Ege
8800 Viborg
tlf. 2023 9770
ole@hgs.dk

Bestyrelsesmedlem
Jytte Sander
Klokkelyngen 56
8800 Viborg
Tlf. 2834 6988
jyttesander@gmail.com

Bestyrelsesmedlem
Christine Melchior Villadsen
Gl. Skivevej 28, 1. sal
8800 Viborg
Tlf. 2068 8758
christine.villadsen@gmail.com

Bestyrelsesmedlem
Else Christensen
Nonbo Hede 18, Hald Ege
8800 Viborg
Tlf. 8663 8020
elsenonbohede@yahoo.dk

Bestyrelsesmedlem
Bodil Shah
Hosdalvej 7, Vinkel
8800 Viborg
Tlf 8663 9666 mobil 2924 8943
bodilshah@gmail.com

Bestyrelsesmedlem
Kim Vesterager
Jægergårdsgade 5, 1.
8000 Aarhus C
Mobil 2176 2127
Kim.vesterager@gmail.com

Bestyrelsesmedlem
Poul Erik Clausen
Smedevej 5, Havredal
7470 Karup
Mobil 2124 4065
pec@havredal.dk

Bestyrelsesmedlem
Anette Rosendahl Bang
Arildsvej 29
8800 Viborg
Mobil 61315907
lv88bang@gmail.com

Suppleant og web ansvarlig
Rasmus Vesterager
Grønnegade 21, 1. sal
8800 Viborg
Mobil 2242 6431
rasmus.vesterager@gmail.com

Suppleant
Mette Vesterager
Grønnegade 21, 1. sal
8800 Viborg
Mobil 2092 6120
mettegvesterager@gmail.com

Suppleant
Bent Nielsen Aarup
Houlkærvej 6, 1. mf
8800 Viborg
Mobil 2559 8172
bent.nielsenaarup@facebook.com

Vi står klar til at hjælpe

Ligeværd støtter unge med særlige behov og deres forældre med råd og vejledning.

Kontakt ligelinie

Bliv en del af fællesskabet

Vær med til at gøre en forskel for børn, unge og voksne med særlige behov…

Ja tak - vis mig hvordan

Ligeværd

Vi hjælper dig og din familie med alt fra netværk til beskæftigelse